З чим зіштовхнулися канівські лікарі під час ковідної пандемії у 2020 році?

Канівські сімейні лікарі, котрі набрали 1800 декларантів мають до 245 дзвінків на добу + вайбер, месенжер.

Про це написала директорка Канівського Центру ПМСД Наталія Горьова в інформаційному додатку про ситуацію захворюваності на (COVID-19) серед населення Канівської міської територіальної громади за 2020 рік.

За її словами,  основні проблеми, з якими довелося працівникам  Канівського Центру ПМСД зіткнутися це недостатня кількість медперсоналу, не пристосованість  приміщень до  масового прийому інфекційних хворих, велика кількість дзвінків та фізична неможливість відповісти  всім пацієнтам, захворюваність лікарів та іншого медперсоналу, випадання з лікувального процесу.

Наталія Василівна наголосила і на низьку соціальну повагу населення до праці медиків. Неготовність  населення лікуватися вдома, вимагання  госпіталізації, постійні нарікання і погрози.

Для прикладу вона розповіла, що агресивний пацієнт так і не поніс відповідальності за рукоприкладство та агресію до медпрацівників, хоч протокол на нього  був складений.

Ще одна із проблем – не розуміння населенням обов’язкової наявності декларації, без якої унеможливлюється процес направлення на ренгенографію чи госпіталізацію в відділення вторинного рівня.

Також труднощі виникають із відсутністю можливості транспортувати відібраних мазків до Черкаського обласного лабораторного центру щоденно та затримка видачі результатів, деколи до 10 днів, замість прописаної в наказі МОЗ 1 доби. Не забезпеченість комп’ютерним обладнанням команди лікар-медсестра, адже всі дані про пацієнта потрібно вносити в МІС згідно діючого договору НСЗУ.

Наталія Горьова зазначила і про неможливість доплачувати медперсоналу за надмірну  роботу в умовах пандемії, адже держава вважає, що  лікарі первинки не приймають  участі в лікуванні хворих на  COVID-19 і претендувати на доплату 300 % не можуть.

2 thoughts on “З чим зіштовхнулися канівські лікарі під час ковідної пандемії у 2020 році?

  1. Медицинские работники, преподаватели, инженеры, учёные должны зарабатывать достойные зарплаты, без них страна не выживет.

  2. Шановна, Наталия, я лично столкнулась с безпрелом в вашей больнице. И то, что агрессия у людей, это не удивительно. Очень много зависит от доктора, и вовремя оказанную помощь. В Каневе этого нет.Безпредел. Отношение к людям скотское, извините но это так. Я, похоронила отца, чуть не потеряла сестру, слава богу мать забрала, перевезла в Россию. Единственную благодарность хочу выразить Анжелочке Немирской, которая, в очень страшное время, тяжёлые для нас минуты, помогла и подсказала. А, извините, семейный врач работает по протоколу, но я считаю, должен быть человеческий фактор. По протоколу жить не возможно, согласитесь. И в данное время, помощь и добрый правильный совет, очень важно. А в Каневе человеческая жизнь, ничего не стоит. Прошу Вас, обратите внимание, как руководитель! Спасибо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *