У Каневі відбулися громадські слухання щодо проєкту бюджету міської територіальної громади на 2022 рік

У суботу, 18 грудня, в Каневі відбулись громадські слухання щодо проєкту бюджету Канівської міської територіальної громади на 2022 рік.

Про це повідомляє Канівська міська рада.

Для участі в заході зареєструвалося 66 жителів громади – керівництво Канівської МТГ, депутати міської ради, представники структурних підрозділів, установ, організацій та активні канівці. Головуючий на слуханнях − керуючий справами виконавчого комітету Канівської міської ради Володимир Святелик ознайомив присутніх з порядком денним та регламентом засідання. Слухання тривали протягом трьох годин.

Виконувач обов’язків керівника фінансового управління Олена Діхтяренко представила проєкт бюджету Канівської МТГ на 2022 рік. Вона зосередила увагу на дохідній та видатковій частині бюджету, зокрема, на структурі доходів загального і спеціального фонду та видатків за економічною структурою, а також в розрізі галузей.

Відтак, дохідна частина бюджету Канівської міської територіальної громади у 2022 році становитиме 303 мільйонів гривень. Основну частину доходу становитимуть податок на доходи фізичних осіб, єдиний податок та плата за землю. Питома вага зазначених платежів в загальному прогнозному обсязі надходжень до загального фонду бюджету громади на 2022 рік складає майже 90%. 8,18 мільйонів гривень становитиме бюджет розвитку.

Загальний обсяг видатків бюджету Канівської міської територіальної громади на 2022 рік визначено в сумі 303 мільйони гривень. На фінансування галузі освіти передбачено 158 577,027 тис. грн., охорони здоров’я – 8 380,6 тис. грн., соціального захисту та соціального забезпечення – 22 409,164  тис. грн., культури і мистецтва – 10 093,0 тис. грн., фізичної культури і спорту – 3 820,0 тис. грн., державного управління – 43 600,0 тис. грн., житлово-комунального господарства – 21 466,8  тис. грн., економічної діяльності – 20 592,85 тис. грн. (в тому числі ремонт та утримання доріг – 13 500,0 тис. грн.).

Під час громадських слухань Житель Канівської громади, а в минулому депутат сьомого скликання міської ради, Юрій Гамалій зачитав звернення до укладачів бюджету на 2022 рік від мами хлопчика, хворого на цукровий діабет. Він закликав закласти у бюджет кошти на придбання сенсорів для безперервного моніторингу рівня глюкози в крові.

Про проблеми спорту та фізичної культури говорив вчитель фізичного виховання Олег Підгорний. Зокрема, він наголосив на тому, що люди хочуть, щоб місто повернулося до спорту.

Цікавило жителів нашої громади і нещодавнє збільшення депутатського фонду до 200 тисяч гривень.

До обговорення проекту бюджету активно долучилися депутати Канівської міської ради: Віктор Огороднік, Сергій Ткаченко та Олег Калніболоцький. Зокрема, їх цікавили передбачені витрати на розвиток інфраструктури територіальної громади, облаштування реанімаційного відділення лікарні, рекультивацію Бобрицького сміттєзвалища, пільгові перевезення пенсіонерів за віком та інші статті витрат.

В ході заходу вкотре було порушено питання, погляди на вирішення яких серед депутатів вже давно розділилися. Це стосується утворення старостинських округів, збитковості комунальних підприємств громади та чисельності штатних одиниць виконавчих органів міської ради.

Остаточний варіант бюджету на 2022 рік буде розглянутий на сесії Канівської міської ради, яка відбудеться 23 грудня. На разі ж триватиме опрацювання поданих зауважень та пропозицій за результатами результативної частини громадських слухань.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *