«Найскладніше їхати першими»: канівські рятувальники розповіли, як гасили пожежу у Чорнобилі

19 рятувальників Канівщини разом із колегами-вогнеборцями з інших регіонів України були залучені до ліквідації пожежі у Чорнобильській зоні, яка виникла 4 квітня та охопила 20 гектарів лісу.

Повідомляє журналіст «КаніВчанки».

Допомагати своїм колегам приборкувати вогонь у Зоні відчуження канівські рятувальники у складі 5 бійців та одного пожежного автомобіля поїхали 6 квітня. Прибувши на місце події, рятувальників ознайомили з оперативною обстановкою та дільницею, на якій  їм необхідно було локалізувати та ліквідувати вогонь. Протягом 4 днів рятувальники майже цілодобово боролися з лісовими пожежами у Чорнобилі.

– Спочатку ми поїхали у Житомирську область допомагати гасити лісові пожежі, які виникли на межі з Київською областю, фактично це вже і була територія Чорнобильської зони. Наступного дня наші сили були повністю зосередженні на ліквідацію загорань в «Зоні відчуження», – розповідає заступник начальника 10 ДПРЧ Управління ДСНС України у Черкаській області Дмитро Гончаренко, який у першій ротації був направлений до Чорнобиля.

– Щодо екіпірування, то окрім нашого бойового одягу та обладнання, на місці події нам надали додаткові засоби захисту, зокрема респіратори.  Шквальний вітер та суха погода значно ускладнювали нашу роботу, а також значна відстань до вододжерел, – розповідає начальник 10 ДПРЧ Управління ДСНС України у Черкаській області Максим Пелипась.

 

– Я з іншими моїми колегами потрапив до другої ротації.  Кожне відділення мало індивідуальні дозиметри за допомогою яких постійно здійснювався моніторинг потужності радіоактивного випромінювання у тому місці, де ми працювали. Загалом радіаційний фон не перевищував норми, щоправда проїжджаючи автомобілем в певних місцях Чорнобильської зони прилад фіксував підвищений рівень радіації. Окрім схем місцевості, які нам надали з нами працювали представники місцевого лісництва, які допомагали нам орієнтуватися на місцевості, оскільки самостійно це проводити на даній території складно.

За словами, Максима Пелипася, бійці працювали зранку і до вечора, хоча все залежало від масштабів гасіння. Якщо нашому підрозділу не вистачало засобів і сил для боротьби з вогнем на нашій ділянці, рятувальники з інших районів могли прибути нам на допомогу і звичайно навпаки. Коли була загроза розповсюдження вогню на прилеглі села чи певні стратегічні об’єкти, тоді виставлявся пост на захист даної ділянки. З перших днів було організоване харчування і місця для відпочинку у наметах.

Після завершення виконання поставлених завдань, перед поїздкою додому увесь залучений особовий склад проходив медичне обстеження.

Вогнеборці зізнаються, що найскладніше їхати першими, оскільки ти не знаєш, які саме там обставини і в якому місці ти будеш працювати, надалі все це набагато легше. В принципі всі розуміли, що це Зона відчуження і лісові пожежі там не вперше, але такого масштабу, щоб залучалися надзвичайники канівської частини, то вперше.

– За 10 років моєї служби, ця пожежа – наймасштабніша та найскладніша. Для мене це був і досвід, і виклик, і випробовування. Але я знав куди їду, і що мене може очікувати,– розповідає Максим Пелипась.

Пожежний рятувальник Максим Хоменко, який допомагав колегам у гасінні лісової пожежі у Чорнобильській зоні у першій ротації розповідає, що вже неодноразово допомагав рятувальникам інших районів боротися з вогнем. Зокрема і в 2014 році долучався до ліквідації пожежі у Городищі, що на Черкащині. Тоді із рейок зійшли два десятки цистерн із нафтопродуктами. Половина – спалахнула. Також у 2015 році був залучений до ліквідації займання на території нафтобази БРСМ-Нафта в селі Крячки Васильківського  району  Київської  області. Тоді вогонь охопив одразу декілька паливних сховищ. «Всі вони були складні, тож, маючи певний досвід,  я не вагаючись погодився на ліквідацію і даної пожежі», – додає Максим Хоменко.

Начальник караулу 10 ДПРЧ Управління ДСНС України у Черкаській області Олександр Калініченко, який також брав участь у ліквідації вогню  на території нафтобази БРСМ-Нафта, зазначив, що це найскладніші два об’єкти, на яких йому доводилося працювати. Проте пожежа у  Чорнобилі однозначно – наймасштабніша.

Наразі, ще троє канівських вогнеборців залишаються на ліквідації пожежі в Чорнобильській зоні. Станом на 28 квітня у  пресслужбі ДСНС повідомляють, що відкритого вогню поблизу Чорнобиля немає уже протягом більш як тижня. Нині рятувальники зосереджені на гасінні двох осередків тління.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *