Вже кілька років поспіль до Степанців на Волькову яму прилітає лебедина сім’я. Тимко і Тіна – так їх назвали місцеві жителі та учні Степанецького ліцею – оселилися поруч зі школою, і тепер діти вчащають у гості до пари на берег імпровізованого сільського міні-заповідника.
Йдеться на сайті Степанецької ОТГ.
Від початку це була невелика сім’я: лебідь, лебідка і троє їхніх пташенят. Наступного року родина зросла: п’ятеро лебедят у виводку, а цього року – вже аж семеро. Окрім білосніжної пари із молодим поколінням, затишну місцину вподобали дикі качки маленькі чорні лисочки та, які теж мають своїх дітлахів.
І хоча минулого року лихі люди забрали життя одного юного лебедя, зараз птахи довіряють селянам, підпливаючи до самісінького берега, щоб пригоститися запропонованими смаколиками. І дорослі, і діти часто навідуються до цього маленького пташиного королівства, приносять птахам зерно, годують їх та милуються сімейною ідилією. Удень батьки й малята тримаються на середині озерця, а от вранці, або ж надвечір, підпливають ближче до берега. Місцеві жителі слідкують за тим, аби птахів не ображали у їхній домівці та раптом не підпалили очерет із гніздами.
Нагадаємо, що лебеді занесені до Червоної книги України.


